Spotkania autorskie
XX Targi Książki w Krakowie / XX Book Fair in Cracow

Auto-grafy dla CzytelnikówXX Targi Książki w Krakowie dobiegły końca. Już po raz kolejny, z ogromną przyjemnością, gościłam w tym pięknym mieście. Tym razem promowałam najnowsze książki mojego autorstwa jak: RYMOWANE OPOWIEŚCI O NIEZWYKLE ŚMIESZNEJ TREŚCI, PIOSENKI DLA PRZEDSZKOLAKA -MUZYCZNE PODRÓŻE, czy BARTEK KONICZYNA, PULPET i RODZINA. Poza tym wraz z FUNDACJĄ CAŁĄ POLSKA CZYTA DZIECIOM promowałam mój najnowszy projekt: AUTOGRAFNIK. Spotkaniom i rozmowom nie było końca, a atmosfera była miła i jak zwykle gorąca. Imprezę odwiedziły tłumy zwiedzających. Złożyłam nawet kilka AUTO-grafów w moich książkach i spotkałam się  z jak zwykle cudownymi Czytelnikami. I choć w moim dorobku autorskim jest juz niezła gromadka publikacji i spotkań, to każde takie spotkanie jest dla mnie prawdziwym świętem. I tak było również tym razem.

Na stoisku przy książeczce i kocisku Auto-grafy dla Czytelników Spotkanie z czytelnikami Spotkania i redakcyjne rozmowy Spotkanie z laureatami konkursu im. Astrid Lindgren Readakcyjny team i ja

 
MARATON KULTURALNY NIDZICA/ KULTURAL MARATHON in NIDZICA, POLAND

Nidzica Maraton Kulturalny_1 W tym roku, na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim, uczestniczyłam we wspaniałym wydarzeniu  jakim był IX MARATON KULTURALNY.Zamek Nidzica W murach pięknego, pokrzyżackiego zamku pamiętającego dawne czasy, spotkałam się z Czytelnikami tego urokliwego miasta, którzy mimo szalejącej za oknami wichury i ulewnego deszczu nie zawiedli i przyszli spotkać się ze mną, abym mogła opowiedzieć im o pracy pisarza oraz bohaterach książek, których jestem autorką.
Nidzica Maraton Kulturalny_1Młodzież słuchała z zainteresowaniem o przygodach Bartka Koniczyny, Tajemnicy Zaczarowanego Klasera czy Gorgosia Wynalazcy oraz wysłuchała wybranych fragmentów opowieści. Nie obyło się oczywiście bez zaskakujących a czasem trudnych pytań;) Mam jednak nadzieję, ze zaspokoiłam czytelniczą ciekawość z przyjemnością odpowiadając na nie i, że zainspirowałam młodzież do znajdowania swoich książkowych smaków, a może i nawet do tworzenia własnych opowieści. Trzymam kciuki, aby tak się właśnie stało.
Na fotorelację z naszego spotkania zapraszam do GALERII.

 
Spotkanie z Czytelnikami SP nr.2 w Luboniu

Luboń Sp.2_1 26 września odwiedziłam Czytelników Szkoły Podstawowej nr. 2 w Luboniu, a konkretnie klasę trzecią. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze bibliotecznego zacisza, w którym opowiadałam dzieciom o tym jak to jest być pisarzem i o bohaterach moich książek. Wszystkich tajemnic książek nie zdradziłam mając nadzieję zachęcić dzieci do przeczytania wspomnianych przeze mnie książek. Bawiliśmy się świetnie poznając losy BARTKA KONICZYNY i zgadując kim jest TAJEMNICZA DZIEWCZYNA, dlaczego znaczki mają kłopoty i po co |Gorgoś Wynalazca wybrał sie na poszukiwanie swojego talentu aż na koniec świata.

W prezencie, na pamiątkę naszego miłego spotkania otrzymałam dłuuuuuuuugaśną dynię, którą obiecałam nie przeznaczyć na zupę. Koleżanka dynia leży na parapecie, w mojej pracowni, ogląda świat przez okno i przysłuchuje się mojej pracy.

Obiecałam nadać jej imię...  (choć wymyślenie go nie było wcale takie łatwe!)..., które brzmi:  DYNIOLINA, bo jest dynią długaśną jak lina :)))

Mam nadzieję , ze spodoba Wam sie jej imię.

Pozdrawiam Was serdecznie i do poczytania, usłyszenia, albo kolejnego zobaczenia

Dan-UTA

P.S. Zdjęcia z naszego spotkania znajdziecie w galerii. Zapraszam do obejrzenia. (tu podziękowania dla p. Agnieszki za fotoreportaż!)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3